Комичен гол донесе първа победа на Парагвай (видео)

Парагвай победи с 1:0 Ямайка и оглави временното класиране в група "В" на Копа Америка преди изиграването на мача между Аржентина и Уругвай. "Гуараните" стигнаха до успеха с гол на Едгар Бенитес в 36-ата мунута. Попадението беше изключително куриозно. След дълъг пас от половината на Парагвай топката летеше към вратаря Дуейн Кър, който реши да я изчисти с глава, но уцели Бенитес и след рикошета в неговото тяло кълбото се озова във вратата.

За Ямайка това бе втора загуба с 0:1, след като със същия резултат тимът отстъпи и на Уругвай. Парагвайците пък събраха 4 точки от днешаната победа и героичното равенство с Аржентина на старта.

"Реге бойс" показаха, че няма да се дадат лесно и респектираха съперника с няколко остри влизания в началните минути. Роке Санта Крус пропусна първата възможност за "гуараните", а после Раул Бобадийя шутира покрай вратата.

След гола парагвайците се стремяха да задържат топката и да изнервят противниците си. Мигел Самудио нацели гредата и не можа да вкара втори гол за тима на Рамон Диас, а в последните минути Антъни Силва пропиля чудесен шанс да изравни.

ПАРАГВАЙ - ЯМАЙКА 1:0 (1:0)
1:0 Е. Бенитес (36)