Боливия изхвърли Еквадор от Копа Америка

Еквадор записа втора загуба на турнира за Копа Америка и на практика приключи участието си в надпреварата. Този път тимът на Еквадор загуби с 2:3 от Боливия, а на полувремето резултатът беше 0:3. Щурмът през второто полувреме доведе единствено до по-почетна загуба, но не и до пълен обрат. Едвадорците могат да се сърдят на себе си, тъй като през втората част пропуснаха да върнат едно попадение от дузпа чрез Енер Валенсия.

Това беше първи успех на Боливия на Копа Америка от 1997 г. насам, когато отборът победи Мексико с 3:1 в Ла Пас.

Еквадор - Боливия 2:3
0:1 - Ралдес (5)
0:2 -Смедберг-Даленсе (18)
0:3 - Морено (43)
1:3 - Валенсия (48)
2:3 - Боланос (81)