Неймар изведе Бразилия до драматичен успех на старта (видео)

Бразилия започна участието си на Копа Америка с изключително трудна победа. "Селесао" спечели с 2:1 срещу Перу в двубой от група "С", но успехът дойде в добавеното време благодарение на точен удар на Дъглас Коща. В основата на попадението беше звездата на бразилците Неймар, който елиминира цялата защита на Перу и с перфектен пас намери Коща на далечната греда. В самото начало на двубоя Неймар се разписа за 1:1 в 5-атата минута, след като Карлос Куева сензационно беше открил за Перу.

Бразилците влязоха в мача без загуба под ръководството на Карлос Дунга и с огромната амбиция да демонстрират офанзивната си мощ още на старта. Неймар и Диего Тардели поведоха атаката, Вилиан и Фред от Шахтьор (Донецк) бяха на двете крила, а Елиаш и Фернандиньо си партнираха в средата на терена.

За Перу в предни позиции действаше Хосе Паоло Гереро, а по фланговете атакуваха Джеферсън Фарфан и Куева.

Именно Куева се възползва от неразбирателство между Давид Луиш и вратаря Джеферсън, за да даде аванс на Перу още в 3-ата минута. Отговорът на бразилците обаче не закъсня. Комбинация между съотборниците в Барселона Даниел Алвеш и Неймар завърши с попадение на нападателя за 1:1.

Първото полувреме продължи да е много динамично и с атаки и към двете врати. Неймар и Вилиан бяха близо до втори гол за "селесао", но стражът на Перу Педро Галесе показа класа в няколко стиуации.

В 54-ата минута гредата спря Неймар, който за пореден път намери позиция за стрелба. Четвърт час преди края той комбинира с влезлия като резерва Дъглас Коща, но халфът взе грешното решение и потърси нов пас, вместо да стреля.

В последната минута на редовното време отново Неймар се оказа в центъра на събитията, но прати топката в аут. Така се стигна до добавеното време и паса на Неймар, след който Дъглас Коща донесе трите точки на "селесао".

По-рано снощи, в другия мач от групата Венецуела надви Колумбия с 1:0.

БРАЗИЛИЯ - ПЕРУ 2:1 (1:1)