Кавани не намери вратата на Ямайка

Носителят на трофея Копа Америка Уругвай стартира защитата на титлата си с 1:0 над Ямайка в дебютния си мач от група "В". Голът за успеха на урусите отбеляза Кристиан Родригес в 52-ата минута, който се разписа отблизо след центриране на Карлос Санчес в наказателното поле. Около двубоя се вдигна голям шум заради грешката, която направи суперзвездата на южноамериканците Единсон Кавани, който на пресконференцията преди мача обяви Ямайка за отбор от Африка, докато всъщност страната е в Карибския басейн.

Кавани имаше няколко възможности да отбележи, но така и не намери вратата на Ямайка. В края на  първото полувреме той имаше претенции за дузпа срещу него, но такава не беше отсъдена.
В другата среща от групата Аржентина се изправя срещу Парагвай.