Ново шоу с марка Роналдо в Армения (видео)

Суперзвездата на Португалия Кристиано Роналдо завърши сезона с пореден хеттрик. Голмайсторът на Реал Мадрид наниза три гола за успеха с 3:2 в гостуването на Армения от група "I" и изведе своя тим на първо място в групата с 12 точки по пътя към Евро 2016 във Франция.

Трикратният носител на "Златната топка" първо изравни от дузпа в 29-ата минута, а след това с два бързи гола между 55-ата и 58-ата минута даде преднина на португалците, които още в 14-ата минута губеха след гол от фаул на Маркос Пицели. Седмицата първо се възползва от груба грешка на противниковата отбрана и показа класата си, а след това с невероятен удар от 30 метра прати коженото кълбо в мрежата, като преди това спря топката по фантастичен начин.

Тиаго от гостите бе изгонен за два жълти картона в 62-ата минута. Десет минути по-късно Армения намали чрез Храир Мкоян, но до края на срещата гостите не позволиха на домакините да стигнат до равенството.

Така Португалия вече има 12 точки след пет мача и четири победи, докато Армения остана на последното пето място с едва една точка от пет двубоя.

Роналдо пък вкара своя трети хеттрик за Португалия и продължава да пише история. Кристиано е голмайстор номер едно на родината си с 55 гола, 20 от тях за европейски квалификации, като изостава само на един от лидера Роби Кийн от Ейре, който има 21. Интересното е, че звездата на Реал има вече 35 хеттрика в своята кариера, като последните три официални мача вкара три пъти поред по три гола. Предишните му два хеттрика бяха Еспаньол и Хетафе в Примера дивисион, след като "кралете" отпаднаха от Ювентус на полуфинал в Шампионската лига на "Сантиаго Бернабеу".