"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Домакинът Чили откри Копа Америка с очаквана победа (видео)

Чили победи Еквадор с 2:0 в първия мач на Копа Америка. Домакините, които са един от фаворитите в турнира, стигнаха до измъчен успех с голове след почивката. Резултата откри Артуро Видал в 67-ата минута от дузпа, а в 84-ата Едуардо Варгас успокои феновете на чилийците. В самия край на мача Матиас Фернандес беше изгонен за втори жълт картон, но това не развали настроението на футболистите на Хорхе Сампаоли.

Преди началото на мача зрителите станаха свидетели на атрактивна церемония по откриването, която продължи само 20 минути, но включваше много светлини, танци и настроение.

Алексис Санчес пропусна две положения за домакините в първите минути. В едната ситуация той стреля покрай вратата, а малко по-късно стражът на Еквадор Александър Домингес изби прехвърлящия му удар. Еквадорците също можеха да поведат, но Клаудио Браво внимаваше след мощния шут на Фидел Мартинес.

В началото на второто полувреме Енер Валенсия пропиля чудесна възможност да изведе Еквадор напред. Така се стигна до 65-ата минута, когато Боланьос фаулира в наказателното поле Видал и халфът на Ювентус реализира дузпата за 1:0.

В 82-ата минута Енер Валенсия уцели гредата, а секунди по-късно Алексис Санчес изведе Варгас на удобна позиция и той сложи точка на спора.

ЧИЛИ - ЕКВАДОР 2:0 (0:0)
1:0 Видал (67) д.
2:0 Варгас (84)