Ла Роха победи, но не убеди (видео)

Испания надви Коста Рика с 2:1 в контрола, играна в Леон. Всички попадения паднаха преди почивката. Гостите откриха чрез Йохан Ванегас, но Пако Алкасер и Сеск Фабрегас донесоха успеха на испанците, които бяха в доста експериментален състав. Двубоят ще се запомни и с поредната порция освирквания за защитника на Барселона Жерард Пике, който бе обиждан още на снощната тренировка заради закачките си с Реал Мадрид.

Висенте дел Боске заложи на системата 4-3-3, като на вратата започна Дави де Хеа, Марк Бартра партнираше на Серхио Рамос в центъра на защитата, а Микел Сан Хосе, Фабрегас и Коке действаха зад офанзивното трио Алейкс Видал - Нолито - Алкасер.

В състава на Коста Рика личаха имената на трима футболисти от Примера - стражът на Реал Мадрид Кейлор Навас, Селсо Борхес от Депортиво Ла Коруня и Джоел Кембъл, който игра под наем във Виляреал.

Ла Роха не е в най-добрата си форма в последните месеци и регистрира някои доста неприятни резултати, като например загубата от Словакия в евроквалификациите. Домакините започнаха отпуснато и получиха гол още в 5-ата минута. Негов автор стана Йохан Ванегас, който завърши чудесен пробив на Кембъл и не остави шансове на Де Хеа. Отговорът на "фуриите" не закъсня - в 8-ата минута Пако Алкасер се освободи в наказателното поле и с хубав изстрел се разписа за 1:1.

Пасът за изравнителния гол бе на Фабрегас, който продължи да е най-активният в редиците на Испания и в 30-ата минута изведе своите напред в резултата. Той се възползва от хубаво центриране на дебютанта Видал и вкара за 2:1.

Второто полувреме беше равностойно и с малко голови положения. Все пак, домакините можеха да направят победата си по-убедителна, но няколко чудесни спасявания на Кейлър Навас запазиха резултата непроменен. 28-годишният страж показа класа след удари на Алкасер и Нолито, а в края на мача Марк Бартра пропусна от чиста позиция.

Следващият мач на Испания е европейската квалификация срещу Беларус в неделя.

ИСПАНИЯ - КОСТА РИКА 2:1 (2:1)
0:1 Ванегас (5)
1:1 Aлкасер (8)
2:1 Фабрегас (30)