Денис Димитров изведе русенската щафета до титлата на 4 по 100 м

Шампионът на България на 100 метра Денис Димитров изведе щафетата на Локомотив-Русе до титлата на 4 по 100 метра на Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени в София. Русенци, които бягаха в състав Йордан Йовчев, Красимир Брайков, Георги Ганчев и Денис Димитров, спечелиха златните отличия с резултат 41.59 сек. Квартетът на ЦСКА-София (Радослав Стефанов, Юри Божерянов, Александър Александров и Тео Петров) зае втората позиция с 41.86 сек. Спринтьорите на КЛАСА (Михаил Борисов, Христо Емануилов, Едуард Борисов и Иван Атанасов) се окичиха с бронзовите медали с 42.60 сек.

При жените шампионки станаха състезателките на КЛАСА, които бягаха в състав Поли Митова, Стефани Тотева, Маргарита Тодорова и Галина Николова. Те финишираха първи с резултат 50.82 сек. Спринтьорките на Атлетик-София (Никол Николова, Елена Георгиева, Мария Паскалева и Екатерина Арсова) заслужиха сребърните отличия с 52.05 сек, а отборът на СКЛА Цвети Кирилова (София Станоева, Снежина Стоянова, Юлияна Димитрова и Никол Стамболийска) се класира на трета позиция с 52.50 сек.

Снимка: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на националния шампионат ТУК!!!