Йоло Николов пребори кенийска конкуренция за титлата в стипълчейза

Йоло Николов (СК Атлет-Мездра) спечели шампионската титла на 3000 метра стипълчейз при мъжете на Държавното първенство по лека атлетика, което се проведе на стадиона на НСА в София. Той обаче трябваше да се пребори за първото място със своя съотборник от Кения Пол Коеч. Николов нанесе своя удар със силен финален спринт и спечели златния медал с време 8:59.01 мин. Коеч, който се движеше първи, не беше така свеж накрая и трябваше да се задоволи с второто място с 9:02.79 мин. Иво Балабанов (АК-Джордан) тръгна много уверено и водеше колоната в първите няколко обиколки, но след това беше изпреварен от по-опитните си съперници и в крайна сметка финишира трети с 9:16.13 мин.

Европейската шампионка по кроскънтри за девойки под 23 години Милица Мирчева (СК Атлет-Мездра) триумфира като шампионка на 3000 м стипълчейз при жените с време 10:22.60 мин. Симона Миланова (Дунав-Русе) финишира втора с 11:21.10 мин, а Марияна Бурдинешка (Евър-Варна) зае третото място с 13:49.38 мин.

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на националния шампионат ТУК!!!