Младежите удариха Кипър (видео + галерия)

Младежкият национален отбор на България победи с 1:0 Кипър в контролна среща, играна в Правец. Единственото попадение падна още в десетата минута на мача и бе дело на Георг Илиев. Тогава халфът на Болтън получи пас от Антонио Вутов и от десетина метра прати топката в мрежата.

Малко по-късно нашите можеха да удвоят, след като Георги Минчев изведе отлично Борислав Цонев, но играчът на Левски не успя да намери рамката на вратата. В 30-ата минута гостите можеха да изравнят, но Пламен Гълъбов се намеси решително в последния момент.

България - Кипър до 21 години

През втората част на мача двата тима си размениха по няколко опасни ситуации пред вратите си, но до гол не се стигна. Пет минути преди края на мача дойде най-чистото положение за Кипър. Резервният вратар Красимир Костов изпусна топката при едно центриране, но Антониу от гостите не успя да нацели опразнената врата.

Младежите ще изиграят още една контрола след три дни. На 12 юни възпитаниците на Антони Здравков ще гостуват на Австрия във Виена. През септември младежите продължават квалификациите за Евро 2017. В първия си мач от кампанията нашите загубиха с 1:3 като домакин от Уелс. На 4 септември гостуваме на Румъния, а на осми сме домакини на Люксенбург.

БЪЛГАРИЯ - КИПЪР 1:0
1:0 Илиев (10)

БЪЛГАРИЯ: Китанов (46- Костов), Попадийн (63- Хаджиев), Гълъбов, Терзиев, Хубчев (46- Петров), Колев (46- Василев), Гамаков, Б. Цонев (46- Р.Цонев), Илиев (63- Божилов), Вутов (72- Семерджиев), Минчев

КИПЪР: Циакурис, Кириаку, Панайоту, Теодору, К. Андреу, А. Андреу, Козма, Муфтарис, Йоану, Мавру, Козолус