Локо (Сф) с бронзов медал след победа в Пловдив (видео)

Отборът на Локомотив (София) завърши на трето място в "А" група, след като надви с 2:0 Ботев (Пловдив) като гост в среща от последния кръг на шампионата. Антонио Ливраменто вкара в 64-ата минута, а младокът Димитър Велковски узакони успеха в 93-ата минута. "Железничарите" натрупаха 55 точки, колкото има и Берое, но заради предимство в преките двубои старозагорци финишират на второ място.

Домакините пропуснаха първата възможност за гол в 6-ата минута, когато Цветелин Чунчуков се измъкна зад гърба на отбраната и стреля по земя, но Божидар Митрев изби в корнер. Отговорът на столичани не закъсня и две минути по-късно Евертон Джилио Том отправи удар от идентична позиция, но Адам Стаховяк също бе на висота и отрази.

В 29-ата минута Йордан Тодоров получи отличен пас и се озова сам срещу Стаховяк, преодоля го и шутира към вратата, но Милен Гамаков изчисти с глава от голлинията. В 41-ата минута Даниел Генов слаломира между няколко защитници в жълто-черно, но ударът му не бе точен.

След почивката двата тима продължиха да изпитват затруднения със създаването на голови положения. В 64-ата минута "железничарите" бяха улеснени от неразбирателство между Стаховяк и Пламен Николов при изнасянето на топката, Ливраменто овладя и стреля, рикошет в крака на Томаш Иршак заблуди полския страж и кълбото се оплете в мрежата за 0:1.

В 76-ата минута Иван Цветков навърза отбраната на съперника, топката стигна до Мариян Огнянов, който върна за Чунчуков, но силният удар на нападателя профуча край вратата.

В 89-ата минута на терена се появи Александър Колев, за когото това бяха първи игрови минути от края на ноември. Това обаче остана единствената добра новина за "канарчетата", тъй като в добавеното време Велковски вкара втори гол и подпечата успеха за тима от столицата.