Гуарани е последният полуфиналист в Копа Либертадорес

Парагвайският Гуарани се класира за полуфиналите на турнира за Копа Либертадорес след равенство 0:0 в реванша срещу Расинг Клуб в Буенос Айрес. Така възпитаниците на Фернандо Хуберо продължават борбата за трофея след минималния успех с 1:0 в първия мач на собствен терен.

Домакините започнаха по-активно и в 14-ата минута Густаво Боу прати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

В края на полувремето Гуарани получи отличен шанс да си гарантира успеха. Марсело Палау пресече върната лошо топка към вратаря на аржентинците Себастиан Саха, който го повали в наказателното поле. Главният рефер Андрес Куня от Уругвай отсъди дузпа и показа директен червен картон на Саха.

Резервният страж Нелсон Ибаниес отрази удара на Хулиан Бенитес от бялата точка, но с човек по-малко след почивката Расинг Клуб не успя да стигне до попадение и отпадна. Така за място на финала Гуарани ще се изправи срещу друг аржентински тим Ривър Плейт, като гостува в първата среща на 15 юли.