Интернасионал и Ривър Плейт се класираха за полуфиналите в Копа Либертадорес

Бразилският Интернасионал и аржентинският Ривър Плейт се класираха за полуфиналите в най-силния южноамерикански футболен турнир Копа Либертадорес, след като се наложиха съответно с 2:0 и 3:0 над Санта Фе и Крузейро.

Победата на Интернасионал дойде доста трудно, макар и тимът да успя да открие рано-рано резултата чрез защитника Жуан, който реализира още във втората минута. Бразилците оказваха сериозен натиск пред вратата на Санта Фе, но втори гол така и не падаше.

Колумбийците спечелиха първия мач преди седмица с 1:0, така че негативният резултат не ги притесняваше толкова много. Те обаче останаха с 9 човека, след като крайните бранители Анчико и Чавера бяха изгонени за по два жълти картона през второто полувреме. Сериозният числен аванс даде предимство на Интернасионал и бразилците стигнаха до решителния втори гол 2 минути преди края на редовното време, когато Перласа си отбеляза автогол.

В другия мач от програмата тази нощ Ривър Плейт постигна категоричен успех с 3:0 като гост над Крузейро и с общ резултат 3:1 се класира за полуфиналите. Головете за аржентинците вкараха Карлос Санчес в 19-ата минута, Джонатан Майдана в 44-ата и Теофило Гутиерес в 51-ата. В края на мача пък Шавиер от състава на домакините бе изгонен с директен червен картон.

В полуфиналите Интернасионал ще срещне мексиканския Тигрес, докато съперникът на Ривър Плейт ще бъде определен тази нощ след мача Гуарани - Расинг, в който парагвайците водят с 1:0 след първия двубой.