Норич взе "най-скъпия мач" с два светкавични гола и се завърна във Висшата лига

Тимът на Норич се завърна бързо в английската Висша лига след само година в Чемпиъншип, след като днес победи с 2:0 Мидълзбро във финалния сблъсък от плейофите във втория ешелон. "Канарчетата", които направиха всичко по силите си да задържат основните си футболисти след изпадането през миналия сезон, спечелиха промоцията след голове на Камерън Джероум и Нейтън Редмънд в рамките само на три минути в началото на сблъсъка с Боро на "Уембли". След този светкавичен и оказал се решителен удар възпитаниците на Алекс Нийл удържаха комфортно своя аванс без да позволяват сериозни положения пред вратата на Джон Ръди, за да си осигурят завръщане в английския елит.

Двата отбора започнаха изключително вихрено двубоя. В първите десет минути всеки един от съперниците удари по една греда. Първо Брадли Джонсън от воле разтресе горната греда зад Константинопулос, а след това Йеле Фосен с далечен удар тресна тази на Норич. В 12-ата минута обаче нямаше какво да спре Камерън Джероум да открие резултата с удар от по-малко от пет метра. Бившият английски национал притисна Даниел Аяла и бившият играч на Ливърпул и централен бранител на Мидълзбро сгреши фатално. Джероум остана сам срещу вратаря и от малък ъгъл прониза Константинопулос за 1:0 в полза на Норич.

Само три минути по-късно "канарчетата" удвоиха своя аванс Нейтън Редмънд с диагонален удар простреля за втори път вратаря на Боро. Той си пое топката отлично в наказателното поле и с десния крак не остави шансове на стража за 2:0.

След тези шеметни начални минути тимът на Норич постепенно уби темпото на играта и се прибра в по-задни позиции, за да удържи своя аванс в оставащите повече от 75 минути футбол на "Уембли". Дори нещо повече, възпитаниците на младия Алекс Нийл имаха няколко шанса да вкарат и трети гол в своя полза, но пропуски пред вратата на Дими Константинопулос направиха Уес Хуулахън и голмайсторът Джероум. В същото време бранителите на "канарчетата" тотално обезличиха звездата на Боро и голмайстор на втория ешелон през сезона Патрик Бамфорд, за да оставят "беззъба" атаката на съперника. По този начин възпитаниците на Айтор Каранка, които стартираха безапелационно борбата в плейофите с разгром над Брентфорд и бяха определяни като фаворит в днешния двубой, трябваше да се примирят със загубата и оставането във втората дивизия на английския футбол.

Запазилият гръбнака си в лицето на Джон Ръди, Александър Тетей, Себастиен Басонг, Стивън Уитакър, Мартин Олсон, Нейтън Редмънд, Джонатан Хоусън, Уес Хулахан и Брадли Джонсън тим на Норич бе възнаграден за упорството на ръководството си да не позволи на отбора да се разпадне и се поздрави със завръщане в английския елит.

МИДЪЛЗБРО - НОРИЧ 0:2
0:1 - Джероум (12)
0:2 - Редмънд (15)

МИДЪЛЗБРО: Константинопулос, Уайтхед (45-Нсуе), Аяла, Гибсън, Френд, Адома, Ледбитър, Клейтън, Томлин, Фосен (68-Кике), Бамфорд

НОРИЧ: Ръди, Уитакър, Мартин, Басонг, Олсон, Редмънд (87-О'Нийл), Хаусън, Тетей, Джонсън, Хуулахън (75-Доранс), Джероум (74-Грабан)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Фосен (Мидълзбро); Хоусън (Норич)

СЪДИЯ: Майк Дийн

СТАДИОН: "Уембли", 85 656 зр.