Безмилостен Ювентус попари надеждите на Наполи (видео+галерия)

Шампионът и носител на Купата на Италия Ювентус надигра с 3:1 у дома Наполи в мач от предпоследния 37-и кръг на Серия "А". Срещата бе много важна за неаполитанците, които преследват място в тройката. След тази загуба обаче шансовете им вече са нищожни. Головете за Ювентус отбелязаха Роберто Перейра (13), Стефано Стураро (77) и Симоне Пепе (90+3-д), а за Наполи точен бе Давид Лопес (50). Мигел Бритос от Наполи получи червен картон за неспортсменско поведение спрямо Алваро Мората в самия край на двубоя. След края на мача е предвидено официалното награждаване на шампионите за спечелването на Скудетото.

В 13-ата минута получилият шанс за изява в титулярния състав на Юве Кингсли Коман намери с превъзходен пас в наказателното поле на гостите Роберто Перейра и аржентинският офанзивен халф не пропусна да опъне мрежата зад Мариано Андухар - 1:0 за "Старата госпожа".
Юве разби Наполи и празнува с титлата в Серия "А"
В 35-ата минута "бианконерите" получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар от доста удобна позиция, но на терена не бе ветеранът Андреа Пирло и зад топката застана Пол Погба. Ударът на младия френски халф обаче не бе точен и топката профуча малко над напречната греда на вратата на Андухар.

В началото на второто полувреме футболистите на Наполи получиха право да изпълнят дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Квадво Асамоа в наказателното поле на торинци. Зад топката застана Лоренцо Инсиние, но ударът му от бялата точка бе спасен от Джанлуиджи Буфон. Отбраната на Ювентус обаче "проспа" ситуацията и халфът на Наполи Давид Лопес при добавката изпрати топката в мрежата - 1:1. Юве разби Наполи и празнува с титлата в Серия "А"

В 63-ата минута испанският нападател Алваро Мората имаше много добър шанс да изведе Юве напред в резултата, но стреля право в ръцете на Андухар. В 69-ата минута Буфон на два пъти направи блестящи спасявания, с които попречи на Наполи да стигне до пълен обрат в резултата. Първо опитният страж изби топката в корнер след изстрел от въздуха на Давид Лопес, а след изпълнението на ъгловия удар не позволи на току-що появилия се в игра Марек Хамшик да реализира гол с глава отблизо. След още един ъглов удар пред вратата на Ювентус се получи сериозно разбъркване, но гостите не успяха да насочат топката в мрежата зад Буфон.

В 77-ата минута халфът Стефано Стураро вкара виртуозен гол, с който изведе Ювентус напред. Полузащитникът се подигра с отбраната на Наполи и с великолепен удар с левия крак не остави шансове за реакция на Андухар.

Малко след попадението неразчетено излизане на Буфон можеше да донесе изравнителен гол на Наполи, но топката мина на сантиметри встрани от вратата на домакините. В 89-ата минута пък Буфон направи ново чудесно отлично спасяване, този път след удар с глава на Маноло Габиадини.
В добавеното време нервите на защитника на Наполи Мигел Бритос не издържаха и той удари в главата Мората в наказателното поле на гостите. За това си действие Бритос получи директен червен картон, а Ювентус - правото да изпълни дузпа. Тя бе превърната в гол от резервата Симоне Пепе и интригата в двубоя приключи.

След този пореден успех "бианконерите" вече имат 86 точки в класирането - с 19 повече от втория Рома. Наполи остава на четвърто място в класирането с 63 точки, на 3 от третия Лацио. В последния кръг след седмица Наполи посреща Лацио на "Сан Паоло".