България победи Сърбия с 3:2 и във втората контрола в Белград

Волейболистите от националния отбор на България победиха Сърбия с 3:2 (25:23, 23:25, 25:20, 17:25, 15:13) пред 300 зрители в зала "Вождовац" в Белград във втората приятелска среща между двата отбора.

Вчера възпитаниците на Пламен Константинов също надделяха с 3:2 над "плавите" в дебюта на Никола Гърбич като селекционер на Сърбия.

Двубоят продължи 115 минути, а селекционерът на България Пламен Константинов направи една промяна в стартовия състав от мача в в петък.

Станислав Петков започна титуляр вместо Николай Пенчев и заби 17 точки (2 блока, 60% ефективност в атака, 6% перфектно и 39% позитивно посрещане)

Селекционерът ни отново гласува доверие на Любомир Агонцев като разпределител, а диагонал отново бе Владимир Николов. В центъра за България започнаха Теодор Тодоров и Виктор Йосифов, а като посрещачи Тодор Скримов и Станислав Петков. Теодор Салпаров игра като либеро за България в първите два гейма, а после бе заменен от Владислав Иванов.

Най-резултатен в срещата с 24 точки отново стана опитният 37-годишен диагонал Владо Николов (1 ас, 1 блок, 59% ефективност в атака). Мирослав Градинаров, който се появи на игрището във втория гейм и остана в игра до края на мача, записа 11 точки (1 блок, 62% ефективност в атака, 11% перфектно и 32% позитивно посрещане).

Единствените състезатели, които не взеха участие в проверката бяха диагоналът Данаил Милушев и центърът Мартин Палийски.

Звездата на Сърбия Александър Атанасийевич отново не бе в групата за този мач, а Неманя Петрич бе сред резервите, но не се появи в игра.

Младийт диагонал Милия Мърдак записа 17 точки (1 ас, 3 блока, 37% ефективност в атака), а Урош ковачевич, който игра сама в първите 3 гейма добави 12 точки (2 аса, 1 блок).

Двубоите срещу Сърбия бяха генерална репетиция преди първите мачове на тима от Световната лига, които са срещу Канада на 30 и 31 май в „Арена Ботевград“.

Днес от 17,30 часа в столичната зала „Христо Ботев“ отборът на България, който ще участва на Европейските олимпийски игри в Баку, ще изиграе контрола с Гърция.

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:3 (23:25, 25:23, 20:25, 25:17, 13:15)

СЪРБИЯ: Алекса Бърджович 5, Урош Ковачевич 12, Милия Мърджак 17, Урош Ковачевич 12, Марко Ивович 7, Марко Подрасчанин 9, Сречко Лисинац 7 - Невен Майсторович-либеро (Никола росич-либеро, Драган Станкович 3, Александър Околич 7, Константин Чупкович 4)
Старши-треньор: Никола Гърбич
Треньор: Камило Плачи
БЪЛГАРИЯ: Любомир Агонцев 1, Владимир Николов 24, Тодор Скримов 1, Станислав Петков 17, Теодор Тодоров 8, Виктор Йосифов 2 - Владислав Иванов-либеро (Мирослав Градинаров 6, Георги Манчев, Николай Пенчев, Красимир Георгиев 7, Венелин Кадънков)
Старши-треньор: Пламен Константинов
Треньор: Алесандро Пиролио.

Статистика: Мауро Пулео (скаутмен на Сърбия)