Черно море с убедителна победа в подготовка за финала (видео)

Отборът на Черно море се върна на победния път, след като надви с 3:1 Хасково като гост в последен мач от 30-ия кръг на "А" група. Головете вкараха Себастиян Ернандес (33'), Вилиян Бижев (39') и Марчин Бургхард (62'), а Владислав Узунов (73') отсрами домакините. В миналия кръг "моряците" отстъпиха с 0:2 в домакинския двубой срещу Левски, но днес показаха уверена игра срещу аутсайдера в елита. Това бе и добра възможност за наставника Никола Спасов да прецени на кои футболисти ще може да разчита за сблъсъка със "сините" във финала за Купата на България на 30 май в Бургас.

Варненци започнаха по-активно и в 10-ата минута създадоха големи затруднения на Николай Банков. Вратарят на последния в класирането спаси шут на Бижев, топката попадна в Иван Коконов, чийто два поредни изстрела отново бяха отразени от стража. Преди това той улови и удар с глава на Даниел Георгиев.

В 16-ата минута футболистите на Хасково създадоха първо по-интересно положение, но Григор Долапчиев не намери целта.

В 26-ата минута Георгиев получи подаване пред наказателното поле на домакините, но стреля покрай вратата. Няколко минути след това слаб удар на Мартин Райнов не затрудни Александър Чанович.

В 33-ата минута "моряците" организираха атака по лявото крило, Матиас Курьор подаде на Ернандес, който с елегантно движение преодоля защитник в червено и с техничен удар в далечния ъгъл откри резултата.

Последва слаб удар с глава на Долапчиев, който отново не бе проблем за Чанович. В 39-ата минута гостите предрешиха изхода на мача, след като удар на Георгиев рикошира и топката спря в краката на Бижев, който шутира към вратата и нов рикошет не остави шанс на Банков за реакция - 0:2.

"Моряците" продължиха да контролират събитията на терена и след почивката. В първите минути два удара на Коконов бяха отразени от Банков. В 62-ата минута Бургхард получи подаване пред наказателното поле, пребори се със защитата пред себе си и с точен удар направи преднината на тима си класическа. Минута по-късно Вълчан Чанев изчисти от голлинията след неразчетено излизане на Банков.

В 73-ата минута играчите на Хасково намериха начин да продолеят варненската отбрана и да стигнат до почетен гол. Това стана след комбинация между Долапчиев и Узунов и точен удар на последния.

Варненци отвърнаха с пореден изстрел на Коконов, който обаче отново бе спасен от Банков. До края на срещата те имаха и други възможности, но така и не стигнаха до четвърти гол.