Майнц с победа за сбогуването с Новески (видео)

Отборът на Майнц 05 надви с 2:0 Кьолн в среща от предпоследния 33-и кръг в Бундеслигата. Двубоят беше по-специален за дългогодишния капитан на домакините Николче Новески, който изигра последния си мач на обичания от него стадион. Коо Жа-Чеол (47) и Хайро Самперио (83) материализираха успеха на "05".

Първата част на "Кофас Арена" беше двуостра с възможности и пред двете врати. В 12-ата минута Адам Матушик центрира от корнер към втората греда, където Бард Фине изпусна. В 19-ата феновете по трибуните аплодираха контузения Елкин Сото. В 24-ата Юнус Мали намери Пабло де Бласис, който сервира топката на Шинджи Оказаки и той не можа да стреля точно. В 36-ата Фине не намери целта при шут от 17 метра.

Минутка след началото на второто полувреме домакините откриха резултата. След центриране отляво Оказаки свали с глава към непокрития Коо Жа-Чеол, който отблизо реализира - 1:0. През второто полувреме Майнц успя да задържи преднината си до края и минути преди финала да затвърди успеха си. В 83-ата минута Пиер Бенгтсон направи хубав пробив отдясно, финтира двама футболисти и стреля. Вратарят изби, но топката попадна в крака на Хайро Самперио, който от десет метра отбеляза - 2:0. В 87-ата минута "Кофас Арена" изпрати с аплодисменти своя любимец Новески.

Майнц и Кьолн завършват сезона без напрежение.

Снимка: Getty Images/Guliver