Пълна доминация и впечатляващ рекорд! Лудогорец шампион за четвърти пореден път! (видео)

Отборът на Лудогорец грабна четвърта поредна титла в родното първенство. Три кръга преди края на шампионата "орлите" са недостижими на върха, след победа в днешния двубой над Локомотив (София) с 4:1. Две попадения отбеляза Жуниор Кишада (45,48) и по едно добавиха Марселиньо (32) и Вирджил Мисиджан (56).

Въпреки че в определени моменти от шампионата възпитаниците на Георги Дерменджиев демонстрираха колеблива игра, Лудогорец заслужено е шампион. Постижението на "зелените" е впечатляващо, тъй като повече поредни титли има само ЦСКА. Левски пък може да се похвали с три титли една след друга. Лудогорец изравни по титли Литекс и Локо Сф.

Иначе Лудогорец зарадва своите фенове с качествена продукция. Българският шампион, който наложи пълна доминация в "А" група напълно надигра днешния си съпрерник. "Орлите" изиграха силен двубой,  изпъстрен с доста красиви и скоростни атаки, които бяха наслада за очите на пълния стадион "Лудогорец арена". Преди мача бе открита трибуна "Моци".
Лудогорец - Локо (Сф) Лудогорец създаде опасно положение в 10-ата минута. Вирджил Мисиджан изведе Марселиньо на добра позиция, но бразилецът се забави да шутира и бе париран от Александър Бранеков.

Пет минути по-късно Марселиньо направи нов пропуск.

Първото попадение отбеляза Марселиньо в 32-ата минута. Голът падна като по учебник. Марселиньо изведе Мисиджан, който без да се бави му върна жеста и бразилецът с премерен удар не остави шанс на Божидар Митрев.

В 43-ата минута гол на Йордан Тодоров не бе зачетен заради игра с ръка на играча на гостите. Положението бе доста спорно.
Лудогорец - Локо (Сф) В 45-ата минута българският шампион вкара втори гол, който бе дело на Жуниор Кашада. Бразилецът овладя пас от страна на Марселиньо и прати топката в мрежата с удар по земя.

През втората част домакините отново доминираха. В 48-ата минута Кишада сложи точка на спора. Нисичкият нападател покачи на 3:0 с удар от малък ъгъл, след асистенция на Даниел Абало.

В 56-ата минута падна нов гол, който отново бе във вратата на Локомотив. Абало изведе Вирджил Мисиджан сам срещу стража Митрев. Крилото на "зелените" го преодоля с лекота и прати кълбото в мрежата.
Лудогорец - Локо (Сф) Съвсем логично Лудогорец постепенно намали темпото. Това даде възможност на столичани да погледнат към вратата на своя опонент.

В 64-ата минута Йордан Тодоров пропусна да се разпише от чиста позиция. След центриране на Владислав Романов, бившият състезател на ЦСКА не успя да уцели вратата.

В 67-ата минута Даниел Генов намали на 4:1, след прецизно изпълнен пряк свободен удар.

В минутите до края срещата се доиграваше и резултатът остана непроменен.
Лудогорец - Локо (Сф) ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО СФ 4:1

1:0 Марселиньо 32