Прекратиха дербито между Бока и Ривър след скандална проява на феновете на домакините (видео)

Скандална проява на феновете на Бока Хуниорс доведе до прекратяване на дербито срещу вечния враг Ривър Плейт тази нощ. Двата тима се изправиха един срещу друг в мач реванш от 1/8-финала за Копа Либертадорес. На полувремето обаче привърженици на домакините извършиха изключително гаменска проява срещу футболистите на съперника. При излизането на играчите за второто полувреме, те бяха напръскани с лютив спрей в очите от привърженици, които са намерили пробив в охраната на стадиона и са влезли в тунела водещ от съблекалните към игрището.

Няколко футболисти на Ривър се появиха на терена кашляйки и търкайки очите си с ръце. След това още привърженици на Бока успяха да пробият дупки в оградите и да нахлуят на терена, като ситуацията се нажежи до краен предел и имаше опасност за играчите на гостите, които близо час бяха държани от полицаи в центъра на терена. Те нямаше как да се върнат в съблекалните, след като тунелът бе компроментиран.

Ривър Плейт бе спечелил първия мач като домакин с 1:0, а сега почти сигурно ще получи служебна победа и ще се класира напред в турнира.