Метц се сбогува с елита

Отборът на Метц стана вторият изпадащ от Лига 1 през този сезон. Тимът от Източна Франция бе наясно със съдбата си от няколко кръга насам, но днешната загуба с 0:4 като домакин от Лориен в среща от 36-ия кръг на френския шампионат официализира изпадането. "Мерлузите" от своя страна пък направиха решителна крачка към спасението.

Автори на попаденията за Лориен станаха Меди Мостефа и Ромен Филипото преди почивката, а през второто полувреме Ламин Коне и Джордан Аю добавиха още две.

Така Метц остава на предпоследното 19-о място с актив от 30 точки и два кръга преди края на надпреварата вече е на 11 точки от спасителната зона. Така след Ланс Метц става вторият сигурен изпадащ. Лориен пък вече е с 42 точки и се нуждае само от една, за да си осигури на 100% оставането в елита.