Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Лестър продължава да лети към спасението (видео)

Правещият невероятен последен месец от сезона тим на Лестър продължава с наказателната си акция по пътя към спасението. "Лисиците" на избрания за мениджър на месец април Найджъл Пиърсън сломиха с 2:0 гонещия европейско участие тим на Саутхамптън и вече са на 15-о място в класирането, в което бяха на последната 20-а позиция съвсем доскоро. Риад Марез донесе поредната победа на Лестър с два гола в рамките на първите 20 минути. Алжирецът бе точен в 7-ата и 19-ата минути, за да донесе победата на своя отбор.

Успехът е пети в последните шест мача на Лестър от Висшата лига, което обикновено е шампионска серия по това време на кампанията. От 4 април досега "лисиците" са събрали 18 точки от общия си актив, който е 37. Саутхамптън пък намали шансовете си да догони Ливърпул за петото място. Това бе второ поредно поражение и общо трето от четири мача за тима на Роналд Куман, който е спечелил само една точка в последния месец.

Домакините започнаха вихрено мача и още в седмата минута Джейми Варди върна топката към Риад Марез, който с удар по тревата преодоля Паоло Казанига за 1:0. В 19-ата минута Марез удвои аванса на своите, повтаряйки изпълнението си за 2:0. До края на мача "лисиците" комфортно удържаха своята преднина, която им донесе поредна победа в битката за оцеляване, която са все по-близо до това да спечелят.