Астън Вила с нова крачка към спасението (видео)

Тимът на Астън Вила постигна изключително важна победа с минималното 1:0 над Уест Хам на своя "Вила Парк" и по този начин направи много важна стъпка към спасението на своето място в английската Висша лига. Том Клевърли донесе трите точки за бирмингамци с третия си гол в също толкова поредни двубои за тима на Тим Шърууд.

Домакините изиграха добро първо полувреме, в което се възползваха от отпуснатата игра на своя съперник и стигнаха до попадение, което се оказа победно. Джак Грилиш се откъсна по крилото и върна топката назад в наказателното поле, където Клевърли не сгреши за 1:0.

След почивката гостите подобриха значително играта си, но това не им донесе успех в резултата. Те все пак вкараха изравнителен гол чрез Енер Валенсия. Той обаче бе отменен заради засада. Таранът на "чуковете" прати топката във вратата на Брад Гузан след центриране на появилия се като резерва Нене.

Победата изкачи домакините до 14-ото място в таблицата с 38 точки, на четири от зоната на изпадащите. Уест Хам пък остава на десетата позиция с 47.