Русия с трета победа на световното първенство по хокей на лед

Защитаващият титлата си отбор на Русия победи Дания с 5:2 (2:0, 1:1, 2:1) в четвъртия кръг в група "В" на световното първенство по хокей на лед за мъже в Чехия. Руският тим записа трети успех в групата след две попадения Сергей Мозякин и по едно на Артьомий Панарин, Евгений Дадонов и Владимир Тарасенко. За Дания точни бяха Мортен Грин и Томас Спелинг.

Руският тим е лидер в групата с 9 точки. Със същия актив е и САЩ, но има мач по-малко.

В група "А" Латвия се наложи над Швейцария с 2:1 след продължение. Победният гол реализира Каспарс Даугавинс. Матиас Бибер изравни за Швейцария 1:51 минута преди края. Андрид Дзеринс откри резултата за Латвия през втората част. За Латвия това е първа победа на шампионата на планетата. Швейцария е на трето място в класирането с 8 точки, лидер е