Серина разби Слоун, победи за поставените в Мадрид

Световната номер едно Серина Уилямс (САЩ) се нуждаеше от едва 58 минути, за да победи сънародничката си Слоун Стивънс с 6:4, 6:0 и да се класира за третия кръг на турнира на клей в Мадрид. Носителката на 19 титли от Големия шлем направи четири пробива в мача и отрази и двата брейкпойнта, срещу които беше изправена, като по този начин си осигури 25-ата си поредна победа. Следващата й опонентка ще бъде победителката от двубоя между Виктория Азаренка и Айла Томлянович.

"Слоун е много труден съперник. Никога досега не бях печелила сет на нула срещу нея и не мисля, че отново ще ми се случи" - коментира след срещата Серина, която все още няма загуба през 2015 година, а последното й поражение е в груповата фаза на заключителния турнир на WTA в Сингапур.

Бившата номер едно в света Каролин Вожняцки също продължава напред след успех със 7:5, 6:0 над американката Кристина Макхейл. Датчанката, която е поставена под номер 5 в схемата, се наложи над 22-годишната си съперничка след 1 час и 30 минути игра, а в следващия кръг ще се изправи срещу полякинята Агниешка Радванска, отстранила Кейси Делакуа (Австралия) с 6:2, 6:1.

В други мачове от втория кръг, изиграни вчера, Роберта Винчи (Италия) победи Ализе Корне (Франция) с 6:4, 7:5, Светлана Кузнецова (Русия) елиминира Гарбине Мугуруса (Испания) с 6:3, 5:7, 7:5, а Саманта Стоусър (Австралия) постигна успех над Кая Канепи (Естония) с 6:3, 6:2.