Рилски спортист отново би Берое и е на полуфинал

Отборът на Рилски спортист (Самоков) си осигури място на полуфиналите в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер възпитаниците на Росен Барчовски се наложиха при визитата на си на Берое (Стара Загора) със 78:65 и по този начин спечелиха четвърфиналната серия с общ резултат 2:0 победи.

Жарко Ракочевич се отличи с „дабъл-дабъл” за победителите – 18 точки и 10 борби, а Антъни Гуджино и Златин Георгиев добавиха съответно по 16 и 15 точки.

За домакините с 21 точки завърши Тихомир Желев, а Тенчо Тенчев вкара 16 точки.

Двубоят започна равностойно, като нито един от двата отбора не успя да се откъсне напред. В тези минути старозагорци използваха по-добрре шансовете си и държаха лидерството, но в самия край Дарин Иванов наниза тройка, с която изведе гостите напред – 22:20.

Това определено внесе необходимия импулс в селекцията на Рилецо, а в началото на вторите десет минути самоковци реализираха серия от 11:0, с която си осигуриха двуцифрен аванс. Въпреки слабия старт на Берое, възпитаниците на Любо Минчев успяха да се съвземат и до почивката разликата бе стопена до осем – 33:41.

Всичко в този мач приключи в началото на третия период, след като гостите отново реализираха добра серия, с която се откъснаха с 20 точки напред. Оттук до последния съдийски баскетболитите на Рилски спортист контролираха ситуацията и независимо, че позволиха на съперника да стопи седем точки от изоставането си, последния съдийски сигнал подпечата победата на самоковци – 78:65.