Борусия (М) завладя Берлин и доближи втория (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) надигра с 2:1 Херта (Берлин) в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата, играна на "Олимпиащадион" в германската столица. Макс Крузе (11) и Ибрахима Траоре (86) зарадваха наставника Лусиен Фавре и феновете на Гладбах. Валентин Щокер вкара за Херта в 13-ата минута. С победата Борусия измести Байер (Леверкузен) от третото място и се доближи на две точки от втория Волфсбург.

През първата част гостите доминираха и трябваше да се справят срещу защитаващия се съперник. В 11-ата минута Пер Килян Шелбред загуби топката, Кристоф Крамер намери Рафаел, който асистира на голмайстора. Головият удар беше нанесен от около 11 метра. Едва стотина секунди по-късно резултатът беше изравнен. Валентин Щокер се разписа от три метра с глава след пас от Саломон Калу - 1:1. До края на полувремето гостите не можаха да пробият защитния вал на берлинчани.

След почивката Борусия навлезе още по-дълбоко в половината на столичани, но се губеше последното подаване. Моментът за победен гол дойде четири минути края. Траоре заби топката ниско долу с изстрел от 17 метра за крайното 1:2.

Снимка: Getty Images/Guliver