Монако с важна победа по пътя към ШЛ

Отборът на Монако постигна важна победа в борбата си за класиране в Шампионската лига през следващия сезон. Монегаските надиграха с 4:1 Тулуза в мач от 35-ия кръг на френския шампионат и по този начин вече имат аванс от пет точки за третото място, което дава право на участие в най-комерсиалния европейски клубен турнир. Димитър Бербатов не взе участие в мача заради контузия в гърба.

Резултатът бе открит от домакините чрез Бернардо Силва още в деветата минута, но Мартин Брайтуайт изравни в средата на първата част. Секунди преди почивката Антони Мартиал даде преднина на Монако от дузпа, а през втората част Жоао Моутиньо и Валер Жермен вкараха още два гола за домакините. Двата тима завършиха мача с по десетима души, след като Набил Дирар и Жан-Армел Кана Бийк бяха изгонени.

По този начин Монако събра 65 точки и три кръга преди края изглежда сигурен за третата позиция. Преследвачите Олимпик Марсилия и Сент Етиен са с по 60. Тулуза пък продължава борбата за оцеляване и остава с 39 точки на 16-о място - на две от опасната зона.