Моуриньо го направи отново - Челси е новият шампион на Англия (видео и галерия)

Челси е новият шампион на Англия. "Сините от Лондон" си гарантираха титлата три кръга преди края на надпреварата, след като победиха с 1:0 Кристъл Палас на "Стамфорд Бридж". Това е пета шампионска титла за клуба, четвърта в ерата на Висшата лига и трета под ръководството на Жозе Моуриньо, който спечели 22-рия трофей в богатата си треньорска кариера. Единственото попадение днес бе реализирано от Еден Азар в самия край на първата част.

Португалецът бе направил една промяна в стартовия си състав - Тибо Куртоа се завърна на вратата на мястото на Петер Чех. На върха на атаката отново започна ветеранът Дидие Дрогба. В последния момент пък Хуан Куадрадо замени Рамиреш, който бе в първоначалния стартов състав на Моуриньо.

Ейдриън Мариапа, Джо Ледли и Джордън Мъч бяха титуляри за гостите. Челси - Кристъл Палас

Двубоят започна в доста спокойно темпо, като домакините не бързаха да атакуват своя съперник. В 24-ата минута Челси стигна по странен начин до добра възможност. Петима играчи в синьо бяха зад отбраната на гостите при едно центриране от фаул, но изненадващо страничният съдия не вдигна своя флаг. Сперони боксира и топката се озова в Матич, но неговият удар от близо бе блокиран. Няколко минути по-късно Дрогба стреля от пряк свободен удар, но Сперони спаси след леки колебания.

В 30-ата минута Пънчиън се озова в чиста позиция, но Тери се хвърли и блокира шута му. Топката срещна и ръката на капитана на Челси, но сигнал за дузпа не последва.

В 43-ата минута Вилиан и Азар комбинираха добре, след което белгиецът нахлу в наказателното поле, където се опита да премине между Мариапа и Макартър. Азар потърси контакт с крака на последния и падна, а Кевин Френд посочи бялата точка малко пресилено. Потърпевшият изпълни много слабо наказателния удар и Сперони изби, но Азар реагира мигновено и довкара с глава за 1:0.

След почивката Джон Оби Микел, който се появи на мястото на Куадрадо, пропусна добра възможност да удвои, а удар на Пънчиън в 69-ата минута минута на сантиметри встрани от вратата на Куртоа. В 80-ата минута пред Иванович се откри много добра възможност, но ударът му профуча на напречната греда. Последва и пропуск на Дрогба, а Вилиан също стреля неточно. Челси е новият шампион на Англия

Челси има 83 точки три кръга преди края и няма как да бъде изместен от първото място. Кристъл Палас е 12-и с 42 пункта. Статистиката показва, че Жозе Моуриньо пък печели трофей на всеки 34 мача в своята треньорска кариера.