Рома прекърши Дженоа на "Олимпико" (видео)

Отборът на Рома победи с 2:0 като домакин Дженоа в мач от 34-ия кръг на Серия "А" и временно изпревари градския си съперник Лацио в класирането. "Вълците" в момента са втори с 64 точки, докато "орлите" са трети с 62 преди днешното си гостуване на Аталанта в Бергамо. Дженоа се намира на шесто място с 50 точки.  Головете за "джалоросите" днес отбелязаха Сейду Думбия (35) и Алесандро Флоренци (90+3).

В 25-ата минута Жервиньо проби отляво и върна топката назад, тя попадна в Раджа Наинголан и белгийският халф отправи опасен шут, при който се получи коварен за вратаря Матия Перин рикошет, но стражът на "грифоните" спаси. Секунди по-късно топката попадна в намиращия се в наказателното поле на Дженоа Даниеле Де Роси и халфът я изпрати в мрежата, но попадението бе правилно отменено заради засада на полузащитника.

В 35-ата минута Рома излезе напред в резултата, наказвайки груба грешка на защитник на Дженоа. Факундо Ронкалия подари топката на Сейду Думбия, котдивоарският нападател се измъкна по прекрасен начин от бранителите на гостите и с хладнокръвен завършващ удар по земя изведе Рома напред.

В 41-ата минута Наинголан стреля опасно от далечно разстояние, но Перин се разтегна максимално и изби топката.

В 53-ата минута Думбия пусна хубав пас към нахлулия в наказателното поле на гостите Миралем Пянич, но босненският халф стреля неточно.

Гостите не бяха никак далеч от изравняване на резултата в 57-ата минута. Резервата Яго Фалке отправи мощен изстрел към вратата на Рома, но Морган Де Санктис спаси. Две минути по-късно гостите отново организираха опасна атака, но не се стигна до голов удар. В 68-ата минута пък Жервиньо получи топката малко пред наказателното поле на Дженоа, но ударът му по земя бе спасен от Перин.

В 84-ата минута Фалке пропусна златен шанс за изравняване на резултата, след като получи топката в наказателното поле на "вълците", но бе блокиран и ударът му не намери очертанията на вратата. Секунди след това пък неубедителна игра на Де Санктис създаде напрежение, но отбраната на Рома се справи в тази ситуация. В добавеното време гостите застрашиха вратата на Рома след атака отдясно, но нито един футболист на генуезци не успя да нанесе удар.

Вместо това в 93-ата минута играещият днес като десен бек Алесандро Флоренци открадна топката от резервата Тино Коста в половината на "вълците", напредна по десния фланг, нахлу в наказателното поле на гостите и с мощен шут опъна мрежата зад Перин, слагайки точка на спора.