Флойд Мейуедър победи Мани Пакяо в "Мача на века" (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Флойд Мейуедър (САЩ) победи със съдийско решение Мани Пакяо (Фил) в най-чакания боксов мач за последните 20 години. Тримата арбитри бяха единодушни 118-110, 116-112, 116-112. Двубоят в Лас Вегас беше за три от световните титли в полусредна категория. Срещата очаквано се превърна в тактическа битка, която беше спечелена от американеца. Това беше 48-и успех (26 с нокаут) от 48 мача. Балансът на Пакяо е 57 победи (38 с нокаут), 6 загуби и 2 равни.

Двубоят започна със забавяне от близо час. Организаторите обясниха, че причина за това е проблем с поръчването на прякото предаване на мача, защото десетки хиляди фенове решили в последния момент да платят рекордната сума от $100, за да гледат срещата. Това претоварило системите на кабелните оператори.
Звездите, които гледаха "Мача на века"

Флойд Мейуедър започна срещата в типичния си стил с много движение и контраатаки. Пакяо така и не успяваше да скъси дистанцията през първите три рунда, но в четвъртия успя да пласира хубава серия, след като вкара своя съперник във въжетата.

Шоуто Мейуедър – Пакяо в снимки!

Американецът бързо се върна в познатия ритъм през следващата част, но твърдо решения да обърне резултата Пакяо отново натисна в шестия рунд. Оспорваните минути продължиха, а екшънът очаквано беше преобърнат в тактическо надиграване. Всичко това се оказа по вкуса на Мейуедър, който успяваше да направи малка разлика в равните рундове.

Публиката се опита да надъха Пакяо в мача за последната тренина от мача. Това не му помогна, защото Мейуедър демонстрира перфектна защита, докато реакциите на Пакяо започнаха да се забавят. Флойд показа защо е кралят на професионалния бокс през последните близо 20 години и имаше леко предимство в последните три рунда. Той дори си позволи да потанцува на ринга и да вдигне ръка преди финалния гонг.

СНИМКИ: Guliver photos/Getty Images

ГАЛЕРИЯ от мача МЕЙУЕДЪР - ПАКЯО - ТУК!!!

ГАЛЕРИЯ на ЗВЕЗДИТЕ гледали "МАЧА НА ВЕКА" - ТУК!!!