Битката за Европа остава отворена след здрав сблъсък в Ловеч (видео)

Отборите на Литекс и Локомотив (София) изиграха здрав мач и завършиха при резултат 0:0 в пряк сблъсък за второто място в "А" група. След днешния хикс "железничарите" продължават да заемат тази позиция, с аванс от 3 точки пред ловчанлии и четири пред ЦСКА. За втори път в плейофите "оранжеви" и "червено-черни" не успяха да си отбележат гол, а това бе седмо нулево равенство от 18 изиграни двубоя в първата шестица досега.

Домакините създадоха първите две положения в двубоя, но Божидар Митрев улови топката след слаб удар с глава на Бьорн Йонсен, а след това Данило Асприля стреля неточно. В 24-ата минута имаше работа и за Винисиус Баривйера, след като Марко Ранджелович засече с глава центриране от корнер. Стражът на ловчанлии обаче се бе пласирал добре и отрази. Малко преди края на полувремето Емил Гъргоров подаде на Ламжед Шехуди в наказателното поле, нападателят на столичани се завъртя и стреля към вратата, но Винисиус отново спаси.

Втората част започна със спорно положение, след като Страхил Попов повали откъсващия се сам срещу вратаря Романов, за което получи жълт картон. Претенциите на "железничарите" обаче бяха за червен картон на капитана на Литекс.

В 55-ата минута Евертон Джилио Том проби по дясното крило и центрира опасно, но Попов изчисти точно пред връхлитащ играч в червено-черно. Две минути по-късно столичани пропуснаха най-добрата възможност за гол до този момент. Отлична контраатака изведе Романов по лявото крило, той подаде в наказателното поле, където Том стреля и насочи топката към мрежата, но Васил Божиков изчисти непосредстено пред голлинията.

"Оранжевите" намериха бърз отговор и в ответната атака Кристиян Малинов се възползва от грешка на Митрев и стреля, но самопожертвователна намеса на бранител предотврати попадение. Секунди по-късно удар на Йонсен бе уловен. В 66-ата минута силен шут на Рафаел Перез от фаул профуча край страничната греда.

12 минути по-късно Асприля центрира в пеналта, където Йонсен се извиси, но с глава прати топката над гредата. В 85-ата влезлият като резерва Румен Руменов отправи силен и точно насочен изстрел към вратата на гостите, но Митрев бе добре пласиран и улови.