Голям Кристиано, Реал Мадрид запази интригата, печелейки най-трудния си мач (видео + галерия)

Борбата за титлата в Примера остава жива след победа на Реал Мадрид с 3:2 като гост на Севиля в нажежен сблъсък от 35-ия кръг на Ла Лига, игран на "Рамон Санчес Писхуан". Кристиано Роналдо измъкна "лос бланкос" с впечатляващ хеттрик (36, 37 и 68). Попаденията на Карлос Бака (45 - дузпа) и Висенте Ибора (79) не достигнаха на "лос бланкирихос". Успехът отново доближи Мадрид на две точки от Барселона три кръга преди края.

Севиля - Реал Мадрид - 2:3 Унай Емери разчиташе на изпитаната система 4-2-3-1. Карлос Бака беше избран да търси голове, подпомаган от Алейкс Видал, Евер Банега и Хосе Антонио Рейес. Карло Анчелоти отново разположи отбора си в 4-4-2 с Кристиано Роналдо и Хавиер Ернандес в атака. Серхио Рамос пак беше изтеглен в халфовата линия като помощник на Тони Кроос.

Севиля - Реал Мадрид Срещата започна с много добър шанс от пряк свободен удар в полза на гостите от "Сантиаго Бернабеу" след малко повече от минута игра. Кристиано шутира прекалено високо. В деветата минута CR7 имаше великолепен шанс за откриване на резултата. Португалецът получи подаване на пет метра от голлинията, но след мигновеното му докосване Серхио Рико протегна ръце и спаси. Тимът на Карлето започна силно, контролирайки топката и търсейки пространство пред вратаря.

Севиля - Реал Мадрид В 13-ата минута Хамес Родригес не беше подготвен за добро центриране в наказателното поле. Минута по-късно се появи първата страхотна възможност за андалуския тим. Алейкс Видал се измъкна на косъм от засадата, Икер Касийяс изби, а Рафаел Варан изчисти на два метра от голлинията. Пет минути по-късно Даниел Карисо скочи много високо и взе топката от главата на Роналдо. В 21-ата "лос бланкирохос" изградиха добра акция през центъра, но Касийяс изпревари с крачка Бака. Минута по-късно севилци се сдобиха с нова брилянтна възможност: Бака центрира успоредно на голлинията, а Рейес не съумя да засече на втората греда.

Севиля - Реал Мадрид - 2:3 В 28-ата Чичарито овладя в наказателното поле и центрира към Кристиано, който беше изпреварен от Карисо. Повторенията оставиха сериозни съмнения, че има дузпа срещу "седмицата" на Мадрид. Кристиано Роналдо успя да дръпне своите много близо до победата с два много важни гола само за една минута. В 36-ата Иско центрира отляво, CR7 беше изпуснат на втората греда и насочи много точно с глава в горната част на мрежата. При следващата атака центрирането дойде отдясно, Чичарито отклони с глава, а Роналдо само сложи крак точно пред Рико, за да добави втори гол в актива си - номер 41 за него, с който задмина Лионел Меси при топстрелците.

Севиля - Реал Мадрид - 2:3 Южняците отговориха с натиск в края на полувремето. В 40-ата минута Стефан Мбиа шутира над гредата от въздуха. В 45-ата Серхио Рамос извърши кристално нарушение срещу Видал в наказателното поле, след което последва дузпа. Бака стреля хладнокръвно от бялата точка, финтирайки Касийяс - 1:2.

Севиля - Реал Мадрид - 2:3 Само за три минути след почивката домакините изпълниха три корнера. При третия Бака стреля с глава и топката премина много близо до дясната греда. В 54-ата след шут на Рейес кълбото прелетя прекалено високо. Силното начало на севилци не им донесе нищо. В 62-ата Кристиано свали топката с глава - в ръцете на Рико. В средата на полувремето излекуваният Гарет Бейл смени Чичарито.

Севиля - Реал Мадрид - 2:3 В 68-ата минута уелският бързак центрира отдясно към далечната греда, където Кристиано отбеляза великолепно попадение с глава. Португалецът прати топката над Рико по диагонала, оформяйки хеттрика си - 1:3. В 74-ата Тони Кроос не стреля точно от добра позиция.

Севиля - Реал Мадрид - 2:3 В 79-ата резервата Висенте Ибора отбеляза за 2:3 и вдигна адреналина на двубоя. Полузащитникът се възползва от ниско центриране отдясно на Денис Суарес и с насочване от десет метра матира Икер. До края на двубоя момчетата на Емери натиснаха и създадоха доста добри положения за гол. В 82-ата Варан загуби топката от Кевин Гамейро, "седмицата" навлезе в наказателното поле, но допусна да бъде застигнат от своя сънародник и съперник. В 84-ата Серхио Рико направи силно спасяване след шут на Кроос. В 86-ата "бяло-червените" изпуснаха двойно положение след удар на Гамейро и неумела намеса на Касийяс, след която Суарес насочи топката много близо до целта. В 90-ата Ибора беше изведен сам срещу вратаря, но намери тялото на мадридския страж.

Севиля - Реал Мадрид - 2:3 Така Реал Мадрид натрупа самочувствие преди предстоящия първи сблъсък в Шампионската лига срещу Ювентус, който е във вторник. Момчетата на Анчелоти трябва да са безгрешни в Примера и да се надяват Атлетико Мадрид да отмъкне нещо от Барселона след две седмици. Севиля пък остана извън топ 4, а при победа на Валенсия над Ейбар утре ще изостане с три точки от зона "Шампионска лига".