Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Световният шампион Русия стартира с победа на Мондиал 2015

Защитаващият титлата си отбор на Русия победи Норвегия с 6:2 в първия си мач от група "Б" на световното първенство по хокей на лед за мъже в Чехия. Руският тим нямаше никакви проблеми в двубоя и спечели с попадения на Вадим Шипачьов, Артьом Анисимов, Данис Зарипов, Виктор Тихонов, Максим Чудинов и Артемий Панарин. Двете попадения за Норвегия реализира Патрик Торесен. В следващия си мач от шампионата Русия ще играе със Словения в неделя.

В среща от група "А" домакините от Чехия загубиха от Швеция с 5:6 след дузпи. двубоят беше повторение на мача за бронзовите медали от миналата година, когато Швеция спечели с 3:0. Шведите поведоха с 3:1 в началото на третата част, но чехите изравниха 4:4 след попадения на Доминик Симон и Роман Червенка в рамките на 57 секунди. Мартин Затевич даде аванс на домакините, а Матиас Сьогрен изравни 53 секунди преди края на редовното време. Победата на скандинавците донесе Оливер Екман-Ларсон. За домакините през първата част се разписа 43-годишният ветеран Яромир Ягър.

Срещи от първия кръг в груповата фаза на световното първенство по хокей на лед за мъже в Чехия: