ЦСКА без гол и в дебюта на Любо Пенев - негативната серия набъбва застрашително (видео+галерия)

Берое и ЦСКА приключиха при 0:0 в дебюта на Любослав Пенев начело на армейците. Двата отбора бяха изключително предпазливи през всичките 90 минути, в които така и не бе създадено чисто голово положение.

Като цяло червените показаха далеч по-голям хъс и желание за игра в сравнение с предишните шампионатни двубои, но в крйна сметка не успяха да отбележат гол в девети пореден мач.

За тази среща Пенев бе предприел известни тактически промени. Той започна с Неманя Милисавлевич като вътрешен полузащитник, а на лявото крило стартира Иван Стоянов.
Берое - ЦСКА 0:0 Първата по-опасна ситуация в двубоя бе пред вратата на червените. В 8-ата минута Селим Керкар стреля добре от фаул, но Господинов изби в корнер.

В 24-ата минута и гостите от София погледнаха към вратата. При една тяхна атака топката стигна до Неманя Милисавлевич, който в тази среща играе като вътрешен халф, сърбинът стреля силно по земя, но покрай дясната греда на Пиргов.

В 36-ата минута армейците за малко сами да си създадат огромни главоболия. Стражът Анатоли Господинов не изчисти по най-добрия начин една наглед лесна топка, която като по чудо не попадна в атакувалия го нападател на заралии Георги Андонов, който със сигурност щеше да вкара в опразнената врата.
Берое - ЦСКА 0:0 Втората част започна с опасна атака на ЦСКА отляво. Последва центриране към Жуан Фелипе, който стреля с глава, но в аут. В 51-ата минута Николич се пребори с отбраната на домакините и се озова на отлична стрелкова позиция, но в последния момент топката му бе избита в корнер. Последваха нови два ъглови удара в полза на софиянци, като след втория Съндей шутира силно от 27-28 метра, но Пиргов сигурно улови.
Берое - ЦСКА 0:0 Четвърт час по-късно добър изстрел на Фелипе отново попадна в ръцете на беройския страж. В 73-ата минута и пред Николич се откри добра възможност за стрелба, но шутът му от 18 метра фронтално срещу вратата излезе високо над напречната греда.

Пет минути по-късно пред Берое се откри една от много редките възможности за обстрел на червената врата. След пробив отдясно топката стигна до непокрития Керкар, който се засуети и шутът му бе блокиран.
Берое - ЦСКА 0:0 БЕРОЕ - ЦСКА 0:0