Валенсия настигна Севиля, но третото място е мираж (видео)

Само до равенство стигна Валенсия при гостуването си на Райо Валекано в среща от 34-ия кръг на Примера. Мачът на "Вайекас" завърши 1:1, като по този начин "прилепите" се изравниха със Севиля на  4-ото място, но третият Атлетико Мадрид вече има преднина от 6 точки и трудно ще изпусне директната квота за Шампионската лига.

Адриан Ембарба откри за Райо в 19-ата минута, след като защитникът Зе Кащро отклони с глава топката към него. Валенсия също имаше своите шансове, но не успяваше да преодолее вратаря Тоньо. В 62-ата минута домакните останаха с човек по-малко след червен картон на защитника Хорхе Морсийо за груб фаул срещу Андре Гомеш.

Веднага след това Даниел Парехо изравни и изглеждаше, че до края на мача гостите ще доминират изцяло. Родриго Морено обаче също беше изгонен в 78-ата минута. Той атакува остро Тоньо и пое към съблекалните, а съотборниците му не можаха да изтръгнат трите точки.

Равенството остави Райо на 11-а позиция с 42 точки, колкото има и Еспаньол.