Янис Зику нокаутира Стяуа, Миро Манолов и компания държат титлата в ръцете си (видео)

Бившият нападател на Черно море Мирослав Манолов е на път да стане шампион на Румъния. Пет кръга преди края на сезона неговият Търгу Муреш удари Стяуа с 1:0 насред Букурещ и излезе начело в класирането. Българинът влезе като резерва в 77-ата минута на мястото на Янис Зику. Иммено бившият ас на ЦСКА отбеляза победния гол за гостите, като се разписа в края на първото полувреме.

Преди зимната пауза Стяуа имаше солиден аванс на върха и никой не дръзваше да мисли, че е възможно "стелистите" да изпуснат първото място. Столичният гранд обаче е в сериозна криза и спечели само един от последните си 5 мача, а в същия период инкасира 3 загуби. Търгу Муреш пък е тимът в най-добра форма и уверено върви към титлата, като вече води на Стяуа с 2 точки.

СТЯУА - ТЪРГУ МУРЕШ 0:1
0:1 Я. Зику (38)