Севиля премина през Страната на баските и влезе в четворката (видео)

Отборът на Севиля надигра с 3:1 Ейбар в среща от 34-ия кръг на Примера, играна в едноименното баско градче на стадион "Ипуруа". Карлос Бака (7 и 15) и Хосе Антонио Рейес (64) зарадваха феновете на "лос бланкирохос". Федерико Пиовакари се разписа за "синьо-червените" в 61-ата минута. С успеха тимът на Унай Емери временно измести Валенсия от четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" започнаха силно и водеха с два гола след четвърт час игра. Рейес пусна страхотен пас към Бака, колумбиецът финтира Чаби Ирурета и вкара на празна врата. В 15-ата отново "деветката" на южняците се разписа след подаване на Рейес. Този път пасът дойде от пряк свободен удар, вратарят изби и Бака отбеляза с добавка своя 19-и гол в Ла Лига. Момчетата на Гайска Гаритано овладяха топката, хвърлиха много усилия в изграждането на акциите си, но им липсваха идеи в завършващата фаза.

В 51-ата минута Пиовакара намали и даде надежди на феновете по трибуните. Нападателят баските се разписа след добро пласиране при корнер. В 64-ата минута Рейес успя да вкара за 1:3 и успокои срещата в последните минути. Ветеранът завърши брилянтна контра на своите и оформи крайния резултат.

Севилци продължиха силната си серия в шампионата. Новакът Ейбар записа четвърта поредна загуба, но все още остава над чертата на изпадащите.

Снимки: "Марка"