О'Съливан и Бингам оставиха развръзката за третата сесия

Петкратният световен шампион Рони О'Съливан остави интригата в 1/4-финалния двубой на първенството на планетата срещу Стюърт Бингам за третата сесия. Ракетата изоставаше с 3:5 части след началния сеанс, а по-рано днес спечели пет от изиграните осем партии, за да доведе мача до равенството 8:8 след втората сесия. Двамата англичани ще определят победителя тази вечер в 21,00 часа, когато сблъсъкът ще бъде доигран.

Вторият сеанс започна страхотно с изравнен най-добър брейк на турнира. 38-годишният Бингам осъществи сенчъри от 145 точки за 6:3, като по този начин повтори серията на Нийл Робъртсън от мача му срещу Али Картър във втория кръг. Фрейм номер 10 бе за О'Съливан, като той се отчете с халф-сенчъри брейк от 56 точки. Ракетата взе още две части до кратката почивка, след като направи най-добра серия от 61 точки - 6:6. В 12-ата партия Бингам имаше аванс от 46:5 точки, но въпреки това сънародникът му отмъкна фрейма.

След 15-минутната пауза Бингам отново влезе в ролята на водач, като това се случи благодарение на серии от 37 и 33 точки и грешки на Рони. Все пак Гения от Чигуел зарадва публиката в "Крусибъл" в следващия фрейм, когато блесна със сенчъри брейк от 103 точки за 7:7. Малко по-късно със серии от 44 и 38 точки О'Съливан си осигури и 15-ата част, повеждайки в резултата - 8:7. 39-годишният англичанин можеше да се радва на аванс от две партии преди последната сесия, ако не се бе пласирал лоша след брейк от 68 точки в 16-ата част. След кратко надлъгване Бингам разчисти цветните и изравни за 8:8 фрейма.

Победителят от този сблъсък ще играе на 1/2-финалите срещу Джъд Тръмп.