Казийски - Атанасийевич 20:27! Тренто взе само гейм на Перуджа в полуфинал №2 (ВИДЕО)

Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият Енерджи Ти Ай Диатек (Тренто) допуснаха изравняване в полуфиналните плейофи на италианската Суперлига. Момчетата на българския треньор Радостин Стойчев отстъпиха като гости на Сър Сейфти (Перуджа) с 1:3 (22:25, 26:28, 25:12, 18:25) във втория полуфинален мач, който се игра снощи пред близо 4000 зрители в зала в "Пала Еванджелисти".

Така волейболистите на Перуджа изравниха в полуфиналната плейофна серия на 1-1 победи. Играе се до 2 победи от 3 мача. Третата решаваща среща между двата тима е в петък (1 май) от 19,30 часа българско време в Тренто. Победителят ще се класира за финала, където вече го очаква отборът на Пармареджо (Модена), който елиминира Топ Волей (Латина) след 2-0 победи.

Матей Казийски изигра много силен мач за Тренто и стана най-резултатен с 20 точки (5 аса!!!, 4 блока, 44% ефективност в атака, 56% позитивно и 38% перфектно посрещане). Влезлият като резерва Митар Джурич добави още 13 точки (2 блока, 2 аса и 43% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха. За тима на Перуджа сръбската звезда Александър Атанасийевич заби 27 точки (1 ас и 47% ефективност в атака) и бе определен за най-полезен играч (MVP) на мача.

СЪР СЕЙФТИ (ПЕРУДЖА) - ЕНЕРДЖИ ТИ АЙ ДИАТЕК (ТРЕНТО) 3:1 (25:22, 28:26, 12:25, 25:18)
ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 3, Александър Атанасийевич 27, Кристиян Фром 14, Горан Вуйевич 5, Симоне Бути 7, Роко Бароне 6 - Андреа Джови-либеро (Адриано Паолучи 1, Йоргос Цумакас, Томас Берета, Джоузеф Съндър 1, Габриеле Маруоти 1)
Старши-треньор: Никола Гърбич
ТРЕНТО: Лукаш Жигадло 2, Мартин Немец 5, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 20, Филипо Ланца 11, Себастиан Соле 8, Емануеле Бирарели 4 - Масимо Колачи-либеро (Симоне Джанели 1, Микеле Федрици, Митар Джурич 13, Матео Бургщалер)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.