ПСЖ едноличен лидер след бой над Метц

Отборът на Пари Сен Жермен вече е едноличен лидер в класирането в Лига 1. Тази вечер шампионите надиграха с 3:1 аутсайдера Метц в отложен мач от 32-ия кръг и така вече имат 3 точки повече от втория Лион. Марко Верати в 25-ата, Единсон Кавани в 42-ата и Грегори ван дер Вийл в 77-ата минута се разписаха за домакините на "Парк де Пренс", а Модибо Маига бе авторът на попадението за гостите в 53-ата минута.

ПСЖ започна срещата по-силно и в 25-ата минута стигна и до откриване на резултата. Хавиер Пасторе намери Верати на границата на наказателното поле, а той с плътен удар насочи топката във вратата за 1:0. В 42-ата минута отново Пасторе напредна с топка в крака и подаде на скорост на Единсон Кавани, който нахлу в пеналта и с техничен удар удвои преднината на своя тим.

Играчите на Метц все пак успяха да върнат донякъде интригата в 53-ата минута, когато организираха хубава контра и топката бе центрирана за Маига, който с глава върна един гол за 2:1. В 77-ата минута обаче Грегори ван дер Вийл сложи край на надеждите на гостите с трети гол за ПСЖ след нова асистенция на Пасторе.

Така Пари Сен Жермен вече е едноличен лидер в класирането с актив от 71 точки. Метц пък продължава да върви към втория ешелон, като се намира на предпоследното 19-то място с 30 точки.