Палмейрас с победа над Сантос, Васко да Гама с минимален аванс в Рио

Палмейрас се наложи с 1:0 над Сантос в първи финал от първенството на бразилския щат Сао Пауло, но срещата беше предшествана от сблъсъци между феновете на домакините и президента на клуба относно цената на билетите.

Мачът се игра на новия стадион на Палмейрас- Алианц Парке, пред 39 479 зрители и приходите бяха около 1,52 милиона долара. И двете стойности са рекордни след отварянето на съоръжението. Средната цена на билетите е 105 реала (около 36 долара), а най-високата от 390 реала. Феновете изразиха несъгласието си с наложената ценова политика, като издигнаха плакати Футболът е за хората и Отбор на работническата класа.

Президентът на Палмейрас Пауло Нобре отвърна на обвиненията в елитарност, като каза, че парите са необходими, за да бъде спечелен турнир като Кампеонато Паулища. Трофеят от регионалното първенство за последно е бил притежание на отбора през 2008 година.

В самата среща Палмейрас стартира добре и в 29-ата минута Леандро Перейра откри резултата. През второто полувреме те пропуснаха дузпа, а след това късметът се обърна срещу тях. Домакините доиграха мача с 10 души заради червения картон на Пауло Рикардо в 56-ата минута, а ответната среща обещава да бъде много драматична другата сесдмица.

Също резултат 1:0 се получи и във финала на щата Рио де Жанейро, където Васко да Гама надви игралия слабо отбор на Ботафого. Резервата Рафаел Силва вкара победното попадение за Васко в добавеното време на мача.

Другите два финала за титлите във водещите футболни щати в страната приключиха при 0:0. В Минас Жераиш така направиха Атлетико минейро и Калдензе, а в Рио Гранде ду Сул не се победиха Интернасионал и Гремио.