Бербо влезе при решен мач - победа с 3:0 за Монако

Българският нападател на Монако Димитър Бербатов игра около четвърт час при класическата победа на "монегаските" с 3:0 като гост на Ланс в мач от 34-ия кръг на френския елит Лига 1. Родният голмайстор отново остана сред резервите на своя тим и се появи на терена в 76-ата минута, когато крайният резултат вече бе оформен. Тимът от Княжеството откри резултата в 36-ата минута с гол на Яник Ферейра-Караско, а в 44-ата Антони Мартиал удвои преднината на гостите. В 72-ата Бернандо Силва направи 3:0. Успехът изстреля състава на Леонардо Жардим на третото място, даващо право на участие на плейоф за Шампионската лига.

В 36-ата минута Яник Ферейра-Караско направи самостоятелен рейд през центъра на защитата, рикошет в тялото на бранител му позволи да излезе сам срещу вратаря, след което последва изстрел под гредата - 1:0. В 44-ата минута белгиецът блесна с чудесна асистенция за Антони Марсиал, който се сдоби огромно пространство, напредна по диагонала и с шут по земя увеличи преднината на тима си.

Младият французин бе в основата на и на третия гол, който падна в 72-ата минута. Марсиал проби отляво по аутлинията и опита остро подаване във вратарското поле. Там се получи меле и Бернардо Силва чукна отскочилата топка в мрежата за крайното. Бербо се появи в 76-ата минута в мач без интрига. Така Монако набра актив от 62 точки и си върна третото място, което дава право на участие в Шампионската лига. Лидер е първенецът ПСЖ, следван от Олимпик Лион.