Трансферна цел на Юве попари Благо Георгиев и Рубин в последната минута (видео)

Зенит е почти сигурен шампион на Русия, но битката за местата, даващи право на участие в Лига Европа, става все по-жестока. В нея се включи и Спартак (Москва) след днешната победа над Рубин с 1:0. В герой за столичния тим се превърна звездата Куинси Промес. Холандецът, който е пред трансфер в Ювентус, донесе успеха на "червено-белите" с попадение в 90-ата минута.

Благой Георгиев беше титуляр за Рубин и остана на терена през целия мач. Неговият отбор щеше да е доволен на равенството, но сега има само точка аванс пред Спартак. Ако по-късно днес Динамо (Москва) не загуби гостуването си на Ростов, казанци ще отстъпят 4-ото място в класирането.

Наставникът на Спартак Мурат Якин за пореден път остави сред резервите централния нападател Юра Мовсисян. В предишните мачове вместо него като титуляр започваше Денис Давидов, известен като "руския Меси", но днес шанс получи друг юноша на клуба - Вячеслав Кротов. Именно пред младока се откри най-добрата възможност за гол преди почивката. В 41-ата минута след поредица от подавания той се озова на добра позиция, но ударът му беше спасен от Сергей Рижиков.

Срещата започна много нервно и още до 5-ата минута реферът Владислав Безбородов вдигна три жълти картона. Домакините пресираха дълбоко в противноковата половина, но допускаха доста грешки при пасовете и трудно стигаха до удари към вратата. Футболистите на Рубин действаха компактно и разчитаха на бързи контраатаки. В 8-ата минута Игор Портнягин добре видя включилия се напред Елмир Набиулин и му подаде, но неговият изстрел бе крайно неточен. Спартак отговори с пропуск на Ромуло, а след това и Денис Глушаков шутира покрай вратата.

В средата на полувремето комбинация между Кротов и Куинси Промес завърши с удар на холандеца в аут. Гостите атакуваха все по-рядко, но в 30-ата минута бяха близо до гола. Тогава Олег Кузмин центрира към Портнягин и малко не достигна на нападателя, за да отклони топката във вратата на Артьом Ребров. Малко преди почивката при борба за висока топка Благо Георгиев се приземи лошо и остана да лежи на терена. В същия момент в друго единоборство съотборникът му Магомед Оздоев получи удар и също се свлече на земята. Играта не беше спряна и последва контра на Спартак, но въпреки численото си превъзходство домакините не можаха да се възползват от изгодната ситуация.

В началото на второто полувреме домакините поискаха дузпа след падане на Глушаков в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията. натискът на Спартак се усилваше и удар на Ким Калстрьом профуча застрашително покрай вратата. Карлос Едуардо от Рубин можеше да открие резултата от фаул, но не беше точен.

С влизането на Хосе Мануел Хурадо и Мовсисян атаките на Спартак станаха по-смислени. Футболистите на Мурат Якин бяха възнаградени в последната минута от редовното време, когато Мовсисян хитро подаде на Промес, той финтира двама защитници и разстреля Сергей Рижиков.

Това беше втора поредна победа за Спартак, който обаче има много тежка програма до края, включваща дербита със Зенит и ЦСКА (Москва).