Легендарният Куатемок Бланко сложи край на кариерата си

Големият мексикански нападател Куатемок Бланко изигра последния мач в кариерата си. 42-годишният футболист влезе като резерва, а неговият тим Пуебла спечели с 4:2 над Чивас във финала за купата на страната. Бланко се появи в игра в 70-ата минута, като дотогава крайният резултат бе вече оформен. С два гола на Факундо Ерпен и Луис Рей Пуебла поведе до почивка, но малко след нея в рамките на 1 минута Чивас изравни чрез две попадения на Алдо де Нигрис. В 60-ата минута Матиас Алустиса отново изведе Пуебла напред след точно изпълнена дузпа, а 8 минути по-късно бе оформено и крайното 4:2 отново от Алустиса.

В кариерата си Куатемок Бланко има три участия на световни първенства - 1998, 2002 и 2010 година, а през 1999 година помогна на "ацтеките" да спечелят купата на Конфедерациите. Бланко има и две първи места на турнира "Голд Къп", континенталния шампионат на Северна Америка. В 120 мача за националния тим той има 38 гола, а в кариерата си е играл в клубове в родината си, както и американския Чикаго Файър и испанския Валядолид.

Очаква се след края на състезателната си кариера Бланко да се включи в изборите за кмет на 350-хилядния град Куернавака.