Левски спря Бдин за професионалния футбол

Бдин (Видин) се прости с надеждата си за спечели първенството на Северозападната В група след като загуби вкъщи с 0:1. На собственият му стадион го удари Левски от едноименният град в среща от 19-ия кръг на шампионата. Така видинчани изостанаха на 9 точки от лидера Спартак /Плевен/ и дори паднаха и от втората позиция в класирането.

До тук се стигна след като Тони Паликрушев им вкара гол в 45-ата минута. Бранителят на левскарите засече с глава центриране от фаул.

Домакините започнаха силно и до 20-ата минута пропиляха две стопроцентови положения след като по веднъж Калоян Ангелов и Цветомир Тодоров не успяха да надиграят вратарят на гостите Иван Георгиев. В 32-ата минута бдинци загубиха капитана си и голмайстор. Цветомир Тодоров подгони топката, но резкият му спринт доведе до контузия и той изнесен на носилка. От тук до края видинчани атакуваха от всички страни. Гостите обаче се бяха барикадирали в половината си и нито веднъж не позволиха вратата им да бъде застрашена.