Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Обедна фиеста на "Вайекас"

Райо Валекано надигра убедително Алмерия, но го победи само с 2:0 в среща от 28-ия кръг на Примера дивисион. Успехът отдалечи домакините на 13 точки от изпадащите и им гарантира спокойствие до края на шампионата. Алмерия обаче остава точна над чертата и в оставащите шест кръга ще трябва да се бори с всички сили.

Първият гол падна в 22-ата минута и изненадващо дойде след комбинация между двамата централни защитници на Райо Зе Кащро и Антонио Амая, завършена точно с глава от втория. Гостите така и не успяха да застрашат сериозно вратата на Антонио Родригес Мартинес-Тоньо, докато техният страж Рубен Мартинес извади късмет, че съперникът пропусна две-три 100-процентови възможности. Едва в последните секунди на редовното време бившият футболист на Челси Гаел Какута реши всичко с отличен дрибъл и подаване към оставения сам пред мрежата Мику за 2:0.

Какута беше решил и първия сблъсък между двата тима през есента, когато вкара в 87-ата минута на "Медитеранео" за победата с 1:0.