Лудогорец сгази Литекс, "орлите" по-силни с десет човека (видео)

Отборът на Лудогорец направи важна крачка към титлата. "Орлите" се наложиха с 3:1 над Литекс в мач от 4-ия кръг от плейофите на "А" група. Попаденията за "зелените" бяха дело на Жуниор Кишада (38), Козмин Моци (75) и Даниел Абало (90). За "оранжевите" точен бе Йонсен (19).

По този начин разградчани увеличиха преднината пред преследвача ЦСКА на девет точки преди утрешния мач на "червените" с Локомотив (София). Ключов момент в срещата се оказа изгонването на Жуниор Кишада в 56-ата минута. Противно на логиката Лудогорец заигра много по-добре и разнообразно в атака с десет човека и съвсем логично стигна до победата.

Мачът бе изпъстрен с два червени картона и множество жълти като принудително терена напуснаха Кишада (56) и Руменов (82).

Литекс шокира своя опонент в началото на срещата. В 19-ата минута Йонсен се разписа с глава след центриране на Румен Руменов и неубедителна намеса на стража Владислав Стоянов.

Домакините бързо се съвзеха от първоначалния шок и отговориха с няколко опасни атаки.

При една от тях Лудогорец съвсем спокойно можеше да изравни. В 30-ата минута удар на Жуниор Кишада срещна напречната греда, но при добавката Светослав Дяков пропусна да прати топката в мрежата на празна врата, стреляйки с глава в аут.

В 38-ата минута Марселиньо изведе майсторски Кишада сам срещу вратаря. Нападателят пое и без да се бави пусна кълбото покрай стража на гостите Винисиус Баривйера за 1:1.

Втората част стартира ударно. В 46-ата минута, след бърза атака Кишада намери Вирджил Мисиждан, който от чиста позиция не уцели вратата.

В 56-ата минута Кишада получи втори жълт, съответно червен картон и напусна принудително терена. Бразилецът влезе с бутоните напред, но нямаше допир с противников играч. Въпреки това главният рефер Ивайло Стоянов реши да го изгони, което бе доста пресилено.

Противно на логиката Лудогорец заигра по-добре с човек по-малко и натисна сериозно своя съперник. До края на срещата Литекс трудно минаваше центъра и не успя да застраши сериозно Владислав Стоянов.

В минутите до края на срещата Лудогорец бе пълен господар. В 70-ата минута Дяков изведе под ъгъл сам срещу вратаря Жуниор Кайсара, но защитникът си поведе дълго топката и му бе избита от Васил Божиков.

В 75-ата минута Моци изведе "орлите" напред. Румънецът прониза вратаря на гостите с глава след центриране на Даниел Абало.

В 82-ата минута численото равенство на терена бе изравнено. Руменов задържа с ръка Кайсара и бе декориран за втори път в жълто, и се прибра преждевременно в съблекалнята.

Малко по-късно и влезлият като резерва Роман Безяк имаше възможност да отбележи, но ударът му бе спасен от Баривйера.

Така се стигна до добавеното време на срещата, когато Даниел Абало оформи крайното 3:1. Марселиньо изведе Абел Анисе, който от своя страна продължи към испанеца. Крилото на "зелените" копна кълбото, което се спря в мрежата.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 3:1