Божинов този път не вкара в дербито на Умбрия

Българският нападател Валери Божинов записа 17 минути в дербито на Умбрия срещу Перуджа от 36-ия кръг на Серия "Б". Пред пълните трибуни на стадион "Либеро Либерати" двата тима изиграха грозен и много изнервен мач, който завърши без голове - 0:0. През първата част домакините бяха близо до гол в 17-ата минута, но Гаваци удари горната греда на "грифоните".

След почивката гостите започнаха да търсят победата, но пропуснаха няколко добри възможности за гол и вместо с три точки си тръгнаха само с една от Терни. Божинов се появи под бурните аплодисменти на трибуните, след като се бе разписал в първото дерби на "Ренато Кури" преди пет месеца (2:2) и най-вече заради прическата си от преди няколко дни, когато изписа прякора на тима си върху главата преди мача.

Перуджа остана в зона плейоф с 54 точки, но се отдалечи от второто място, което от вчера е заето от Виченца (59). Терната пък вече има 44 точки и продължава да се бори за оставането си в групата.

Лидерът Карпи разби с 3:0 Бреша и вече е въпрос на дни да влезе в Серия "А". Тимът има актив от 74 точки и преднина от 15 пред втория. Гостите пък се доближиха още повече до изпадане.