Фенербахче изхвърли Мерсин от Купата на Турция, Михайлов не игра

Фенербахче изхвърли тима на Мерсин от Купата на Турция на 1/4-финалната фаза на турнира. Днес грандът от Истанбул спечели и реванша с 4:1 и с общ резултат 6:2 категорично надигра своя съперник. Българският вратар на гостите Николай Михайлов не взе участие в днешната среща заради контузия.

Дирк Каут вкара първите два гола за Фенербахче в 7-ата и 32-ата минута от дузпа. Калдъръм направи 3:0 в 50-ата, а Еркин добави още един гол за домакините в 62-ата минута. За Мерсин пък се разписа Марко Футакс в 72-ата минута. Гостите играха с човек по-малко от 29-ата минута, когато Ефе Йозарслан получи червен картон.

Така Фенербахче продължава на 1/2-финал, където ще се изправи срещу Бурсаспор. Първият двубой е на 29 април.